Bajky o Dračího-Tyran

Dragon-Tyrant


Nick Bostrom
www.nickbostrom.com
Časopis Lékařské Etiky, 2005, Vol. 31, No. 5, pp 273-277

Kdysi dávno, byla planeta tyranizování obří drak. Ten pak drak stál vyšší než největší katedrály, a to bylo zakryté tlustými černými šupinami. Jeho rudé oči zářily nenávistí, a ze svých děsivých čelistí tekla neustálý proud zla-vonící nažloutlé-zelený sliz. Požadovala od lidstva hold hrůzystrašnou: uspokojit svou ohromnou chuť k jídlu, deset tisíc mužů a žen musela být dodány každý večer na začátku temné k úpatí hory, kde dračí tyran žil. Někdy drak by pohltil tyto nešťastné duše při příjezdu; Někdy zase by to zamkněte je do hor, kde by chřadnout po celé měsíce nebo roky předtím, než nakonec je spotřebována.

Utrpení způsobená dračího tyran byl nevyčíslitelná. Kromě deset tisíc, kteří byli krutě poražených každý den, tam byly matky, otcové, manželky, manžela, děti a přátelé, které byly ponechány na místě, aby truchlit nad ztrátou svých zesnulých blízkých.

Někteří lidé se snažili bojovat s drakem, ale ať už to byli stateční nebo hloupé bylo obtížné říci. Kněží a kouzelníci zavolal nadávky, ale marně. Warriors, vyzbrojený řvoucí odvahy a osvědčené zbraně kováři mohla produkovat, napadl ho, ale byl spálen jeho ohněm dříve, než přijde dost blízko, aby stávku. Chemici vymyslel toxické vaří a napálil draka do jejich polykání, ale pouze zdánlivý efekt byl dále stimulovat svou chuť k jídlu. Dračí drápy, čelisti, a oheň byl tak efektivní, její šupinatý pancíř tak nedobytnou, a celá její podstata tak robustní, aby bylo neporazitelný na jakékoliv lidské napadení.

Vidět, že poražení tyrana bylo nemožné, lidé neměli jinou možnost, než poslechnout jeho příkazy a zaplatit hroznou hold. Úmrtí Vybrány byly vždy starší. I když starší lidé byli jako energický a zdravý jako mladý a někdy moudřejší, myšlení bylo, že měli alespoň už si užil několik desetiletí života. Bohatý mohl získat krátký odklad tím, že podplatí tiskové gangy, které k nim přišel vyzvednout; ale tím, že ústavní právo, nikdo, ani sám král, mohl odložit na ně přijde řada na neurčito.

Duchovní lidé se snažili uklidnit ty, kteří se bojí být jeden drak (který zahrnoval téměř každý, i když mnozí popíral jej veřejnosti) tím, že slibuje jiný život po smrti, život, který by byl osvobozený od dračího metlou. Ostatní řečníci argumentoval, že drak má své místo v přirozeném řádu a morální právo být krmena. Říkali, že to bylo součástí samotného smyslu lidského bytí skončit v dračí žaludku. Jiní stále tvrdil, že drak bylo dobré pro lidský druh, protože držel velikosti populace dolů. Do jaké míry jsou tyto argumenty přesvědčily ustarané duše není znám. Většina lidí se snažili vyrovnat tím, že přemýšlet o ponuré konci, který je čeká.

Po mnoho staletí pokračuje tento zoufalý stav. Nikdo stále počítat už kumulativního počtu úmrtí, ani na počet slzy prolité zbavený. Očekávání se postupně upraví a drak-tyran se stal skutečností. Vzhledem k evidentní marnosti odporu, pokouší se zabít drak přestal. Místo toho, snaha nyní zaměřuje na to uklidňující. Zatímco drak by občas přepadají města, bylo zjištěno, že přesné dodání na horu své kvóty života snížila četnost těchto nájezdy.

S vědomím, že na ně přijde řada, aby se stala dračí krmivo bylo vždy hrozící, lidé začali mít děti dříve a častěji. To nebylo neobvyklé pro dívku, že je těhotná její šestnácté narozeniny. Páry často plodil tucet dětí. Lidská populace se tak bránila smršťování, a drak byl držen netrpěla hlady.

V průběhu následujících staletí, drak, jsou dobře krmena, pomalu, ale vytrvale rostla větší. To se stalo téměř stejně velká jako hora, na kterém žili. A jeho chuť k jídlu se úměrně zvýší. Deset tisíc lidská těla už nebyly dostatečně naplnit své břicho. Nyní požadoval osmdesát tisíc, které mají být dodány na úpatí hory každý večer při nástupu tmy.

Co obsadila královská mysl víc než smrt a drak sám byl logistika sběr a přepravu tolik lidí na horu každý den. To nebyl snadný úkol.

Aby se usnadnil proces, měl král železniční trať postavena: dvě přímky z lesklé oceli vedoucí k dračí příbytku. Každých dvacet minut, vlak dorazí na horském terminálu přeplněné lidmi, a vrátí prázdný. Na měsíčních nocí, cestující na tento vlak, kdyby došlo okna pro ně držet hlavu ven, by byli schopni vidět před sebou dvojí siluetu draka a hory, a dva svítící červené oči , stejně jako nosníky z dvojice obřích majáky, ukazuje cestu do zničení.

Služebníci byli zaměstnáni králem ve velkých množstvích podávat hold. Tam bylo registrátoři, kteří sledovali, jehož turn to mělo být odeslána. Tam byli lidé-sběratelé, kteří by být vyslány do speciálních vozíků načíst určené lidem. Často cestovat překotným tempem, budou spěchat svůj náklad buď na nádraží, nebo přímo k hoře. Tam byli úředníci, kteří podáván důchodů vyplácených do zdecimované rodinám, které již nebyly schopny se živit. Tam bylo šidítka, kteří by cestovat s odsouzena k zániku na jejich cestě k draka, se snaží zmírnit jejich utrpení s duchy a drogami.

Tam byl navíc kádr dragonologists, kteří studovali, jak tyto logistických procesů by mohla být účinnější. Některé dragonologists také provedeny výzkumy fyziologie a chování draka, a sbíral vzorky - jeho kůlny váhy, sliz, který slintal z tlamy, jeho ztracených zubů a jeho exkrementy, které byly specked s fragmenty lidské kosti. Všechny tyto položky byly pečlivě komentovaný a archivovány. Čím více šelma byla chápána, byla potvrzena více obecné vnímání své neporazitelnosti. Černým váhy, a to zejména, jsou tvrdší než jakéhokoliv materiálu známo, že člověk, a zdálo se, že žádný způsob, aby se stejně jako škrábnutí ve své výzbroji.

K financování všech těchto aktivit, král vybírá vysoké daně na jeho lidu. Dragon související výdaje, již připadá na jednu sedminu ekonomiky rostly ještě rychleji než samotný draka.

Lidstvo je zvědavý druh. Každý jednou za čas, někdo dostane dobrý nápad. Jiní kopírovat myšlenku, přidávat k němu své vlastní zlepšení. Postupem času byly vyvinuty mnohé podivuhodné a nástroje. Některé z těchto zařízení - kalkulačky, teploměry, mikroskopy a skleněných lahvičkách, že chemici používají k varu a destilovat kapaliny - slouží pro snazší vytvářet a zkoušet nové nápady, včetně nápadů, které zrychlit proces idea generace.

Tak velký kolo vynálezu, který se obrátil na téměř neznatelně pomalým tempem ve starších věkových skupin, začal postupně zrychlovat.

Mudrci předpověděl, že přijde den, kdy by technologie umožňují lidem létat a dělat mnoho dalších úžasných věcí. Jeden z mudrců, který byl držen ve velké úctě od některých jiných mudrců, ale jejíž excentrické vystupování ho přimělo sociální vyvrženec a samotář, šel tak daleko, že předpovídají, že technologie by nakonec, aby bylo možné vybudovat mašinka, která by mohla zabít dračí tyran.

učenci královští, nicméně, odmítl tyto myšlenky. Říkali, že lidé jsou příliš těžké létat av každém případě postrádal peří. A pokud jde o nemožné představě, že dračí tyran by mohl být zabit, historické knihy líčil stovky pokusů dělat jen to, a ne z nichž jedna byla úspěšná. "Všichni víme, že tento muž měl nějaké nezodpovědné nápady," učenec dopisů později napsal ve svém nekrologu samotářských šalvěje, který měl v té době byla odeslána pryč být pohlcen šelmy, jehož demise mu předpověděl, "ale jeho spisy byly docela zábavné a možná bychom měli být vděční drakovi pro výrobu možná zajímavý žánr dračí bušení literatury, která odhalí tolik o kultuře úzkosti!"

Mezitím se kolo podle vynálezu udržuje otáčení. Pouhé desetiletí později, lidé udělali létat a dosáhnout mnoho dalších úžasných věcí.

Několik iconoclastic dragonologists začal zastávat novou útoku na dračí-tyrana. Zabití draka nebude snadné, řekli, ale pokud nějaký materiál mohl být vynalezen, že bylo těžší než dračí brnění, a je-li tento materiál by mohl být vyráběn do nějaké střely, pak možná čin by bylo možné. Zpočátku, nápady obrazoborci 'byly odmítnuty jejich dragonologist vrstevníky z důvodu, že žádná známá látka byla tvrdší než dračích šupin. Ale po práci na problém pro mnoho let, jeden z obrazoborci se podařilo prokázat, že drak stupnice by mohla být propíchnuta objektu z určitého kompozitního materiálu. Mnoho dragonologists kdo předtím byl skeptický, teď se připojil k obrazoborce. Inženýři vypočítali, že obrovský projektil mohl být vyroben z tohoto materiálu a zahájila s dostatečnou silou proniknout do dračí brnění. Avšak výroba potřebného množství kompozitního materiálu by bylo nákladné.

Skupina několika význačných inženýrů a dragonologists zaslala petici králi žádostí o financování stavět proti dračí projektil. V době, kdy byla zaslána petice, král byl posedlý vede svou armádu do války proti tygr. Tygr zabil farmáře a následně zmizel v džungli. Tam byla rozšířená obava v krajině, že tygr mohl vyjít ven a udeřit znovu. Král měl džungli uprostřed a nařídil svým vojákům zahájit sekání jejich cestu přes něj. Na závěr kampaně, král mohl oznámit, že všechny 163 tygrů v džungli, včetně zřejmě vražedného jednoho, byli loveni a zabíjeni. Během zmatku války, nicméně, petice byl ztracen nebo zapomenut.

Navrhovatelé tedy poslal další odvolání. Tentokrát obdržela odpověď od jednoho z tajemníků královských říkají, že král bude uvažovat o jejich žádosti poté, co bylo provedeno přezkoumání roční rozpočet dračí správy. Letošní rozpočet byl největší v aktuálním stavu a zahrnuty prostředky na nové železniční trati na horu. Druhá dráha byla považována za nezbytnou, protože původní trať mohla už ne podporovat rostoucí provoz. (Hold požadoval dračího tyran se zvýšil na sto tisíc lidských bytostí, které mají být dodány na úpatí hory každý večer při nástupu tmy.) Když byl rozpočet s konečnou platností schválí, však byly zprávy přicházející z vzdálená část země, že vesnice byla trpí chřestýš napadení. Král musel urychleně opustit mobilizovat jeho armádu a odjet porazit tuto novou hrozbu. Odvolání anti-dragonists "byl podán pryč v prašném skříň v hradním sklepení.

Anti-dragonists opět setkal se rozhodnout, co bylo třeba udělat. Rozprava byla animované a pokračovala dlouho do noci. Bylo skoro svítání, když se konečně rozhodl se vzít záležitost k lidem. Během následujících týdnů, oni cestovali po celé zemi, dal veřejné přednášky a vysvětlil svůj návrh, aby každému, kdo byl ochoten poslouchat. Zpočátku byli lidé skeptičtí. Oni učili ve škole, že dračí tyran byl neporazitelný a že oběti Požadovala muselo být přijímán jako fakt života. Přesto, když se dozvěděli o novém kompozitního materiálu ao návrhů projektilu, mnohé se stal zaujalo. Ve větším počtu, občané se hrnuli k anti-dragonist přednášek. Aktivisté začali organizovat veřejná shromáždění na podporu tohoto návrhu.

Když král četl o těchto schůzek v novinách, zavolal jeho poradce a zeptal se jich, co si myslí o tom. Oni ho informoval o peticích, které byly odeslány, ale řekl mu, že anti-dragonists byli výtržníci, jejichž učení bylo příčinou veřejné nepokoje. Bylo to mnohem lepší pro společenské zřízení, řekli, že lidé přijali nevyhnutelnost dračí tyrana hold. Dračí podání za předpokladu, mnoho pracovních míst, které by byly ztraceny v případě, že drak byla poražena. Nebylo známo, společenské dobro pocházející z dobytí draka. V každém případě, pokladny královští byli v současné době po dvou vojenských kampaní a financování vyčleněných na druhé železniční trati téměř prázdná. Král, který byl v té době těší velké oblibě za to, že porazil chřestýš napadení, naslouchal argumentům svých poradců, ale obává se, že by mohl přijít o některé z jeho populární podporu, pokud byl viděn ignorovat anti-dragonist petici. Proto se rozhodl vést otevřenou sluch. Přední dragonologists, ministři státu a mají zájem z řad veřejnosti byli vyzváni k účasti.

Setkání se uskutečnilo na nejtemnější den v roce, těsně před vánočními svátky, v největším sále královského hradu. Sál byl plný do posledního místa a lidé se tlačili v uličkách. Nálada byl obviněn z vážného intenzitou normálně vyhrazeném pro stěžejních válečné sezení.

Poté, co král přivítal všechny, dal slovo vedoucího vědce za návrhu anti-dragonist, žena s vážným, téměř přísným výrazem ve tváři. Ona pokračovala vysvětlit srozumitelným jazykem, jak navrhovaný přístroj bude fungovat a jak potřebné množství kompozitního materiálu by mohl být vyroben. Vzhledem k tomu, požadovaná výše finančních prostředků, mělo by být možné dokončit práci na patnáct až dvacet let. S ještě větším množstvím finančních prostředků, to by mohlo být možné, aby to za pouhých dvanáct let. Nicméně, tam mohl být žádná absolutní záruku, že to bude fungovat. Dav sledoval její prezentaci soustředěně.

Vedle mluvit byl králův hlavní poradce pro morálku, muž s dunivým hlasem, který snadno zaplnila hlediště:

"Pojďme se přiznat, že tato žena je správné o vědě a že projekt je technologicky možné, i když si nemyslím, že by bylo skutečně prokázáno. Teď touží po tom, zbavíme draka. Lze předpokládat, že si myslí, že má právo nebýt ožvýkaný drak. Jak svéhlavá a troufalé. Konečnost lidského života je požehnáním pro každého jednotlivce, ať už to ví nebo ne. Jak se zbavit draka, což by se mohlo zdát jako takové výhodná věc udělat, by ohrozilo naši lidskou důstojnost. K obavám ze zabití draka nás vychýlí z realizovat ve větší míře aspirace, ke kterému naše životy přirozeně Point, od obývací části dobře, spíše než jen zůstat naživu. Je fenolů, to ano fenolů, aby člověk chce pokračovat v jeho nebo její průměrnou životnost tak dlouho, jak je to možné bez obav o některých vyšších otázek o tom, co život má být použit pro. Ale pravím vám, že povaha draka je jíst lidi, a naše vlastní druhově specifikovány příroda je opravdu a ušlechtile splnit pouze tím, že se snědli to..."

Diváci poslouchali s respektem k tomuto vysoce zdobené reproduktoru. Fráze byla tak výmluvná, že to bylo těžké odolat pocit, že některé hluboké myšlenky musí skrývat za sebou, i když nikdo nemohl zcela pochopit, co jsou zač. Jistě, slova pocházející z takového významného jmenovaný krále, musí mít hlubokou podstatu.

Reproduktor další v pořadí byl duchovní mudrc, který byl široce respektován pro svou laskavostí a jemností, stejně jako pro jeho oddanosti. Když se vešel na pódium, malý chlapec křičel z publika: "Drak je špatné!"

Chlapcovy rodiče obrátil jasně červené a začal hushing a nadává dítě. Ale mudrc řekl: "Ať se chlapec mluví. On je pravděpodobně moudřejší než starý blázen, jako jsem já. "

Zpočátku chlapec byl příliš velký strach a zmatený pohybovat. Ale když viděl opravdu přátelský úsměv na tváři Sage je i outreached straně poslušně vzal ji a následoval mudrce na pódium. "Teď je tu statečný muž," řekl mudrc. "Bojíte se draka?"

"Chci babička zpátky," řekl chlapec.

"Měl drak vzít si babička pryč?"

"Ano," řekl chlapec, slzy v jeho velké vyděšené oči. "Babička slíbila, že mě naučí, jak se peče perník na Vánoce. Řekla, že bychom udělat domeček z perníku a malé perník mužů, kteří by se v ní žijí. Pak přišel ti lidé v bílých šatech a vzala babička daleko k drakovi... Drak je špatná a požírá lidi... chci babička zpátky! "

V tomto bodě se dítě pláče tak silně, že mudrc ho musel vrátit k rodičům.

Tam bylo několik dalších řečníků ten večer, ale prostý výpověď dítěte už propíchnutý řečnickou balónek, že ministři královi se pokusil nahustit. Lidé byli doprovodné anti-dragonists, a na konci večera dokonce král dospěla k poznání důvod a lidskost jejich příčinu. Ve svém závěrečném prohlášení, on prostě řekl: "Jdeme na to!"

Vzhledem k tomu, zpráva se rozšířila, oslavy vypukly v ulicích. Ti, kteří byli kampaň o boji proti dragonists opékané navzájem a pili pro budoucnost lidstva.

Druhý den ráno, miliardy lidí se probudil a zjistil, že na ně přijde řada, který bude odeslán k drakovi přijde dříve, než projektil by být dokončena. Bodu zvratu bylo dosaženo. Zatímco dříve, aktivní podpora pro anti-dragonist příčina byla omezena na malé skupině vizionářů, nyní se stala prioritou číslo jedna, což se týká přemýšlí každý. Abstraktní pojem "obecné vůle" vzal na téměř hmatatelný intenzitě a konkrétnosti. Masové manifestace sháněl peníze pro střely projektu a vyzval krále, aby zvýšit úroveň státní podpory. Král reagoval na tyto opravné prostředky. Ve svém novoročním adresu, on oznámil, že on by projít další prostředků na účet podpořit projekt na vysoké úrovni o financování; Kromě toho, že by prodat své letní hrad a některé z jeho země a aby se velké osobní dar. "Věřím, že tento národ by se měla zavázat k dosažení cíle, než toto desetiletí je ven, osvobodit svět od starověké metly dračího tyran."

Tak začal velký technologický závod s časem. Koncept anti-drak projektilu byla jednoduchá, ale aby to realita požadováno řešení tisíc menší technické problémy, z nichž každá požadovaných desítky časově náročných kroků a přehmatů. Testovací-rakety byly vypáleny, ale padl mrtev k zemi nebo odletělo ve špatném směru. V jedné tragické nehodě, svéhlavé raketa přistála na nemocnice a zabila několik stovek pacientů a personálu. Ale tam byl nyní skutečnou vážnost účelu, a zkoušky pokračovaly, i když mrtvoly byly vykopané z trosek.

Navzdory téměř neomezené finanční prostředky a kolo-pro-hodinové práci techniků, nebylo možné splnit králův termín. Dekáda uzavřena a drak byl stále živ a zdráv. Ale snaha se blíží. Prototyp raketa byla úspěšně testován vyhozen. Výroba jádra, vyrobené z drahého kompozitního materiálu, byl podle plánu pro její dokončení se shodovat s dokončovacím pracím na plně testovány a ladit raketové skořepiny, do kterého mělo být naloženo. Termín zahájení byla nastavena na následující rok Silvestra, přesně dvanáct let po oficiálním uvedení do úřadu projektu. Nejprodávanější vánoční dárek, který rok byl kalendář, který odpočítává dny do čase nula, výtěžek jít do střely projektu.

Král podstoupil osobní transformaci ze své dřívější frivolní a bezohledné sebe. Teď strávil tolik času, kolik jen mohl v laboratořích a výrobních závodů, což podpoří pracovníky a jejich chválícího dřinu. Někdy se přinést spací pytel a strávit noc v hlučném stroji podlaze. Dokonce studoval a snažil se pochopit technické aspekty jejich práce. Přesto se omezil na poskytování morální podpory a upustil od vměšování se do technických a řídících záležitostech.

Sedm dní před Novým rokem, žena, která dělal důvod pro projekt téměř dvanáct roků dříve, a teď její šéf přišel do královského hradu a požádal o naléhavou audienci u krále. Když král dostal její poznámku, omluvil se na zahraniční hodnostáře, kterého on byl neochotně zábavných při každoroční vánoční večeři a odběhl do soukromého pokoje, kde čekala vědec. Jako vždy pozdě, vypadala bledá a opotřebované od ní dlouhou pracovní dobou. Dnes večer se však král také myslel, že by mohl odhalit paprsek úlevy a uspokojení v očích.

Řekla mu, že raketa byla nasazena, jádro bylo naloženo, bylo všechno triple-zkontrolovat, byli připraveni zahájit, a bude král dát finální zelenou. Král klesl do křesla a zavřel oči. Byl usilovně přemýšlel. Zahájením projectile večer, jeden týden dříve, sedm set tisíc lidí, kteří by se ušetřilo. Přesto kdyby se něco pokazilo, je-li to minula svůj cíl a místo toho narazí na horu, to by byla katastrofa. Nové jádro by musel být postaven od nuly a tento projekt bude nastaven zpět některé čtyři roky. Seděl tam tiše, skoro hodinu. Stejně jako vědec stal přesvědčen, že usnul, otevřel oči a řekl pevným hlasem: "Ne. Chci, abys šel zpátky do laboratoře. Chci, abyste zkontrolovat a pak zase znovu zkontrolovat všechno "Vědec si nemohl pomoci povzdech útěku jí.; ale přikývla a odešla.

Poslední den v roce byl chladný a zatažená, ale tam byl žádný vítr, což znamenalo, že dobré startovací podmínky. Slunce zapadalo. Technici byli cupitání kolem provedením konečné úpravy a dávat vše, co poslední šek. Král a jeho nejbližší poradci pozorovali z platformy v blízkosti odpalovací rampě. Dál, za plotem, velké množství veřejnost se shromáždili, aby byli svědky velkou událost. Velký hodiny se ukazuje odpočítávání: padesát minut jít.

Poradce poklepal na krále na rameno a přitáhl pozornost k plotu. Tam byl nějaký zmatek. Někdo zřejmě přeskočil plot a běžel směrem k nástupišti, kde seděl král. Bezpečnostní rychle dohnala s ním. Byl v poutech a odvezli. Král se obrátil svou pozornost zpět k odpalovací rampě a do hor v pozadí. Před ním, viděl temné zhroutil profil draka. Bylo jí.

Některé dvacet minut později, král byl překvapen vidět spoutaný muž se objevit kousek od pódia. Jeho nos krvácel a byl v doprovodu dvou ochranky. Muž vypadal, že je v horečný stavu. Když spatřil krále, začal křičet na plných plic: "poslední vlak! Poslední vlak! Zastavte poslední vlak! "

"Kdo je ten mladý muž?" Řekl král. "Jeho tvář se zdá povědomý, ale nemohu ho úplně umístit. Co chce? Nech ho přijít. "

Mladý muž byl mladší úředník na ministerstvu dopravy, a důvod pro jeho šílenství bylo, že zjistil, že jeho otec byl na posledním vlaku na hory. Král nařídil vlakové dopravy, aby pokračovala v obavě, že jakékoli narušení může způsobit drak míchat a nechat otevřené pole v přední části hory, kde to teď strávil většinu svého času. Mladík prosil krále, aby vydala vzpomenout na objednávku za poslední vlak, který měl dorazit do horského terminálu pět minut před časem nula.

"Nemohu to udělat," řekl král, "Nemohu riskovat."

"Ale vlaky často běžet o pět minut později. Drak nevšimne! Prosím!"

Mladý muž klečel před krále, prosil ho, aby zachránit život svého otce a životy ostatních tisíc cestující na palubách tom posledním vlaku.

Král se podíval na podání, zkrvavenou tvář mladého muže. Ale kousl se do rtu a zavrtěl hlavou. Mladík pokračoval naříkat, i když ho stráže odnesl platformy: "Prosím! Zastavte poslední vlak! Prosím!"

Král stál mlčky a bez hnutí, až po chvíli nářků náhle ustal. Král vzhlédl a pohlédl na odpočítávání hodiny: pět minut zbývajících.

Čtyři minuty. Tři minuty. Dvě minuty.

Poslední technik opustil odpalovací rampu.

30 sekund. 20 sekund. Deset, devět, osm...

Jako ohnivá koule obklopil odpalovací rampě a střela vyletěla, diváci instinktivně stoupla na špičky svých nohou, a všechny oči zafixovanou na předním konci bílého plamene z okruhu směrem ke vzdálené hoře přídavným spalováním rakety. Masy, král, nízký a vysoký, mladé i staré, bylo to, jako by se v tuto chvíli sdíleli jeden povědomí, jediná vědomá zkušenost: že bílé plamenem, střelba do tmy, ztělesňující lidského ducha, její strach a jeho naděje ... zarážející jádrem zla. Silueta na obzoru spadl a klesl. Tisíc hlasy čiré radosti vstal z shromážděnými masami, přidal vteřin později ohlušujícím táhlý žuchnutím z hroutícího se monstrum, jak jestliže Země sám byl kreslení úlevou. Po staletích útlaku, lidstvo konečně byla prostá krutou tyranii draka.

Radost křik vyřešen do jubilating skandování: "Ať žije král! Dlouhé nás všechny živé "poradce králův, stejně jako všichni, že v noci, byl šťastný jako děti!; oni objali a poblahopřáli králi: "Dokázali jsme to! Udělali jsme to!"

Ale král odpověděl zlomeným hlasem: "Ano, jsme to udělali, jsme zabili draka dnes. Ale sakra, proč začínáme tak pozdě? To by mohlo být provedeno pět, deset rok před možná! Miliony lidí by neměl zemřít."

Král vystoupil z plošiny a přistoupil k mladému muži v poutech, který seděl na zemi. Tam padl na kolena. "Odpusť mi! Ach můj bože, prosím odpusť mi!"

Déšť začaly klesat, ve velkých a těžkých kapek, soustružení na zem do bláta, prudkém fialové roucho královské, a rozpouštět krev na mladíkově tváři. "Jsem tak moc líto vašeho otce," řekl král.

"Není to tvoje vina," odpověděl mladý muž. "Vzpomínáš si před dvanácti lety v zámku? Že pláče malý chlapec, který chtěl, abys přivést zpět svou babičku - to jsem byl já. Neuvědomil jsem si tehdy, že jste nemohli dělat to, co jsem žádal. Dnes jsem chtěl, abys zachránit mého otce. Přesto to bylo nemožné k tomu, že nyní, aniž by byla ohrožena startu. Ale vy jste mi zachránil život, a mou matku a sestru. Jak můžeme někdy dost poděkovat za to?"

"Poslouchej k nim," řekl král a ukázal směrem k davu. "Jsou mi fandit, co se stalo dnes večer. Ale hrdina jste vy. Plakala jsi ven. nás shromáždil jsi proti zlu. "Král naznačil stráže přijít a odemknout pouta. "A teď, jděte na své matce a sestře. Vy a vaše rodina bude vždy vítán u soudu, a cokoliv si přejete - pokud to bude v mých silách - musí být uděleno."

Mladík odešel, a královský doprovod, tisknou v lijáku, nahromaděné kolem jejich panovníka, který byl ještě klečel v blátě. Mezi efektní couture, který byl stále zničené deštěm, parta práškových obličejů vyjádřený superpozici radosti, úlevy a discombobulation. Tolik se změnilo v poslední hodině: právo na otevřenou budoucnost byla znovu, primordiální strach byl zrušen, a mnozí dlouho držel předpoklad byl jeho převrácení. Nejste si jisti, nyní o tom, co se od nich vyžaduje v tomto neznámém situaci, tam stáli váhavě, jako by zkoumal, zda se země bude i nadále držet, výměna pohledy, a čeká na nějaký druh indikace.

A konečně, král vstal a otřel si ruce na bocích kalhot.

"Vaše Veličenstvo, co dělat teď budeme dělat?" Odvážil se nejvýše postavených dvořan.

"Drazí přátelé," řekl král, "máme za sebou dlouhou cestu ... ale naše cesta teprve začala. Náš druh je mladý na této planetě. V současné době jsme jako děti znovu. Budoucnost je otevřená před námi. Půjdeme do této budoucnosti a pokusit se udělat lépe, než jsme udělali v minulosti. Máme čas - čas se dostat věci do pořádku, je čas vyrůst, čas se učit z našich chyb, čas na pomalý proces budování lepšího světa, a čas, aby se usadil v něm. Dnes v noci, ať všechny zvonky v Království prstenu až do půlnoci, na památku našich mrtvých předků, a pak po půlnoci, dejte nám oslavit až vyjde slunce. A v příštích dnech... Věřím, že máme nějaké reorganizaci dělat!"


* * *


Morální

Příběhy o stárnutí se tradičně soustředila na potřebu ladné ubytování. Doporučené řešení ke snižování vitalitu a blížící se smrti byla rezignace spojený se snahou o dosažení uzavření v praktických záležitostech a osobních vztazích. Vzhledem k tomu, že se nedá nic dělat, aby se zabránilo nebo zpomalují stárnutí, toto zaměření dávalo smysl. Spíše než vztekat asi nevyhnutelné, dalo by se usilovat o klid.

Dnes čelíme jinou situaci. I když jsme stále chybí účinných a přijatelných prostředků pro zpomalení procesu stárnutí [1], můžeme identifikovat výzkumné směry, které by mohly vést k vývoji takových prostředků v dohledné budoucnosti. "Deathist" příběhy a ideologie, které rada pasivní přijetí, které již nejsou neškodné zdroje útěchy. Jsou fatální překážky naléhavě potřebná opatření.

Mnoho významných technologové a vědci nám říkají, že to bude možné zpomalit a nakonec zastavit a zvrátit, lidského stárnutí. [2] V současné době existuje malá shoda o časovém měřítku nebo na zvláštní prostředky, ani neexistuje shoda že cílem je ještě možné dosáhnout v zásadě. Ve vztahu k bajky (kde stárnutí je, samozřejmě, reprezentované drakem), proto jsme ve stadiu, někde mezi, při níž je osamělý mudrc předpověděl dračí eventuální zánik, a že při kterém obrazoborec dragonologists přesvědčil svými vrstevníky tím, že demonstruje kompozitní materiál, který byl těžší, než dračích šupin.

Etický argument, že bajka prezentuje je jednoduchý: K dispozici jsou zřejmé a přesvědčivé morální důvody pro lidi v bajce, jak se zbavit draka. Naše situace s ohledem na lidské stárnutí je úzce analogický a eticky isomorphic k situaci lidí v bajce v souvislosti s drakem. Proto máme pádné morální důvody, jak se zbavit lidského stárnutí.

Tento argument není ve prospěch či Životnost rozšíření jako takové. Přidání dalších let nemoci a slabosti na konci životnosti by bylo zbytečné. Tento argument je ve prospěch prodloužení, pokud je to možné, lidské zdraví rozpětí. Tím, zpomalení nebo zastavení procesu stárnutí, zdravý lidský životnost bude prodloužena. Jednotlivci by měl být schopen zůstat zdravý, vitální a produktivní ve věku, ve kterém by jinak byla mrtvá.

Kromě této obecné morálky, existuje řada konkrétnějších lekcí:

1) Opakující se tragédie stala skutečností, statistiku. V bajky, očekávání lidí přizpůsobené existence draka, do té míry, že mnoho stal se neschopný vnímat svou špatnost. Stárnutí se také stala pouhá "skutečností" - navzdory tomu, že hlavní příčinou nevysvětlitelného množství lidské utrpení a smrti.

2) Statický pohled na technologie. Lidé usoudil, že by to nikdy nestanou možné zabít draka, protože všechny pokusy selhaly v minulosti. Oni nedokázali vzít v úvahu zrychlil technický pokrok. Je podobná chyba nás vede podceňovat šance na vyléčení pro stárnutí?

(3) Podání se stal jeho vlastní účel. Sedmina ekonomiky šel do dračí podávání (což je také část svého HDP že USA utratí za zdravotní péči). Omezení škod se stala taková výhradní zaměření, že to, že lidé zanedbávají základní příčinu. Místo toho, aby masivní veřejně financovaný výzkumný program zastavit stárnutí, strávíme skoro celý náš zdravotní rozpočet na zdravotní péči a na výzkum jednotlivých nemocí.

(4) Sociální dobrá stal se oddělí od dobré pro lidi. poradci královští obávají možného sociálních problémů, které by mohly být způsobeny anti-dragonists. Říkali, že žádný známý společenský dobrý přijde ze zániku draka. Nakonec, nicméně, společenské objednávky existují ve prospěch lidí, a to je obecně dobré pro lidi, pokud jsou jejich životy uloženy.

5) Nedostatek smyslu pro proporce. Tygr zabil farmáře. Rhumba z chřestýšů sužován vesnici. Král zbavil tygra a chřestýši, a tím učinil jeho lidé službu. Přesto byl na omylu, protože dostal své priority v pořádku.

(6) Výtvarné fráze a duté rétorika. Králův morálka poradce hovořil výmluvně o lidskou důstojnost a naší druhově specifikované povahy, ve výrazech zvedla, většinou doslovně, ze současných ekvivalentů poradce je. [3] Avšak rétorika byla kouřová clona, která skryl spíše než odhalil morální realitu. Chlapcův nesrozumitelný, ale upřímná výpověď, naopak poukazuje na centrální skutečnosti případu: Drak je špatná; ničí lidi. To je také základní pravdu o lidském stárnutí.

(7) Nedodržení ocenit naléhavost. Až do velmi pozdě v příběhu, nikdo plně uvědomil, co je v sázce. Pouze jako král hleděl do zkrvavenou tvář mladého prosebný člověk dělá rozsah tragédie umyvadlem. Hledání lék na stárnutí není jen hezká věc, že ​​bychom měli snad jeden den dostat kolem. Je to naléhavé, křik morálním imperativem. Čím dříve začneme cílený výzkumný program, tím dříve budeme mít výsledky. Záleží na tom, jestli se dostaneme lék v 25 letech namísto v 24 letech: počtem obyvatel větším než kanadský zemře jako výsledek. V této věci, čas je roven život, v množství přibližně 70 životů za minutu. S metr tikající takovou zuřivou rychlostí, měli bychom přestat faffing kolem.

(8) "A v příštích dnech ... Věřím, že máme nějaké reorganizaci dělat!" Krále a jeho lidé budou čelit některým velkým výzvám, když se zotavit z jejich oslav. Jejich společnost byla tak stabilizují a deformované přítomností draka, který nyní existuje děsivá neplatné. Budou muset pracovat kreativně, na individuální i společenské úrovni, aby vyvinuly podmínky, které udrží životy flourishingly dynamický a smysluplný rámec obvyklých tří skóre-let-a-deset. Naštěstí lidský duch je dobrá na přizpůsobení. Dalším problémem, že mohou nakonec konfrontovat je přelidnění. Možná, že lidé se budou muset naučit mít děti později a méně často. Možná, že mohou najít způsob, jak udržet větší populaci pomocí efektivnějších technologií. Možná, že jednoho dne vyvíjet kosmické lodě a začít kolonizovat vesmír. Můžeme odejít, teď jsou dlouhověké bajka lidé potýkat s těmito novými výzvami, při které se snažíme, aby se určitý pokrok v naší vlastní dobrodružství. [4]


[1] Kalorické restrikce (strava s nízkým obsahem kalorií, ale vysoký obsah živin) rozšiřuje maximální životnost a oddaluje nástup nemocí souvisejících se stárnutím u všech druhů, které byly testovány. Předběžné výsledky probíhající studie o rhesus a kotulové vykazují podobné účinky. Zdá se velmi pravděpodobné, že omezení kalorií bude pracovat pro náš druh taky. Málo lidí, nicméně, by byli ochotni postavit se prostřednictvím celoživotního hladu stravy. Někteří výzkumníci hledají kalorií omezení mimetik - látek, které vyvolávají žádoucí účinky sníženém příjmu kalorií, aniž bychom museli hladovět. (Viz např Lane, M. et al. (1999) "Nutriční modulace stárnutí v primátů," J. Nutr. Health & Aging, 3(2): 69-76.)

[2] Nedávný průzkum slámy na 10th Kongresu Mezinárodní Asociace Gerontologie Biomedicínského ukázaly, že většina účastníků to myslel pravděpodobný nebo "ne nepravděpodobné", že komplexní funkční omlazení středního věku myší by bylo možné během 10-20 let (de Grey, A. (2004), "Zpráva o otevřenou diskusi o budoucnosti prodloužení životnosti výzkumu" (Annals NY Acad. Sci., 1019, v tisku)). Viz také např. de Grey, A., B. Ames et al. (2002) "Je čas mluvit SENS: critiquing neměnnost lidské stárnutí," Zvyšování Zdravé Životnost: Obvyklá Opatření a Zpomalení Procesu Stárnutí Vrozeného: Devátý Kongres Mezinárodní Asociace Biomedicínského Gerontologie, ed. D. Harman (Annals NY Acad. Sci. 959: 452-462); a Freitas Jr., R. A., Nanomedicína, Vol. 1 (Landes Bioscience: Georgetown, TX, 1999).

[3] Viz např. Kass, L. (2003): "Nestárnoucí Těla, Šťastné Duše: Biotechnologie a úsilí o Dosažení Dokonalosti," The New Atlantis, 1.

[4] Jsem vděčný, že mnoho lidí, pro připomínky k dřívější návrhy, včetně zejména Heather Bradshaw, Roger Crisp, Aubrey de Grey, Katrien Devolder, Joel Garreau, John Harris, Andrea Landfried, Toby Ord, Susan Rogers, Julian Savulescu, Ian Watson, a Kip Werking. Jsem také velmi vděčný Adi Berman, Pierino Forno, Didier Coeurnelle, a jiní, kteří překládali bajku do jiných jazyků, a každý, kdo pomohl šířit slovo nebo kteří dali povzbuzení. Děkuji!

Original English text: http://www.nickbostrom.com/fable/dragon.html