Doktrína Šancí: Pravděpodobnostních Aspektů Hazardu

Doktrína Šancí: Pravděpodobnostních Aspektů Hazardu Stewart N. Ethier

  • Vydalo Springer, 27 května 2010.
  • Publikování on-line na SpringerLink, 19 května 2010.
  • Zadních desek text: "Před třemi stoletími Montmort a De Moivre publikoval dvě z prvních knih o teorii pravděpodobnosti, pak volal doktrínu šancí, zdůrazňování jeho nejdůležitější uplatnění v té době, hazardní hry Tato kniha, na pravděpodobnostní aspekty. hazardních her, je moderní verze těchto klasiků. Zatímco pokrývat klasický materiál, jako je dům výhodu a hazardní zkáze, ale také zabírá taková témata 20 století jako martingalů, Markov řetězů, teorie her, tučně hry, a optimální proporcionální hře. Kromě toho existuje rozsáhlé pokrytí specifických kasinových her, jako je ruleta, kostky, video poker, baccarat, a jednadvacet."
  • BibTeX vstup.
  • Stáhnout předního záležitost (zahrnuje Předmluva, Obsah, Seznam Notace). [pdf, xiv stránky]
  • Stáhnout vzorek kapitola (Kapitola 17, Video Poker). [pdf, 29 stránek]
  • Stáhnout backmatter (obsahuje Dodatek, Bibliografie, Index). [pdf, 72 stran]
  • Stáhnout Odpovědi na Vybrané Problémy (které nejsou zahrnuty v knize). [pdf, 55 stran] (Aktualizováno 13 listopadu, 2012)
  • Stáhnout errata seznam. [pdf, 1 stránka] (Aktualizováno 24 února, 2013)
  • Objednávka na amazon.com (USA), barnesandnoble.com (USA), amazon.ca (Kanada), amazon.co.uk (UK), amazon.fr (Francie), amazon.de (Německo), amazon.co.jp (Japonsko).

Peter Rabinovitch, MAA Online, 2010: "Jsem velmi rád, že se přezkoumávání Ethier je práci lásky Doktrína šancí:. Pravděpodobnostní aspekty hazardu [...] Existuje mnoho dalších knih, které se snaží pokrýt podobný materiál na různých úrovních přísnosti, možná nejbližším bytím Richarda Epsteina Teorie Hazardní hry a Statistické logiku. Ethier knize je jasně zaměřen na více matematicky sofistikovanější publikum než Epstein je, az toho důvodu jsem si užil Ethier je mnohem víc."

Gerald A. Heuer, Zentralblatt MATH, 2010: "Každá kapitola má dobrý výběr problémů [...], a některé zajímavé poznámky, včetně některé velmi zajímavou historií Tam je spousta materiálu zde pro pevné dvousemestrálního kurzu, ale tam je dost nezávislost mezi kapitolami, aby pro různé jednosemestrální kurzy pokrývající podmnožinu kapitol. kniha představuje vítaný a dobře prozkoumány přírůstek do pole."

Alexander V. Gnedin, MathSciNet, 2011: "Hazard byl hlavní motivací v raných fázích rozvíjení myšlenky a teorie pravděpodobnosti Jak jsme již uvedli titul Abraham de Moivre je 1718 pojednání [Doktrína šancí:. nebo metoda výpočtu pravděpodobnost událostí ve hře, Pearson, Londýn], monografie o Ethier je vítaným aktualizace klasiky. [...] Kniha je určena pro širokou veřejnost a je vysoce doporučeno pro všechny matematické knihovny. Univerzitní učitelé naleznou důkladné expozice, dobře hodí pro vysokoškolák kurzy a studentské projekty. Experti v pravděpodobnosti a přilehlých oblastech, budou nadšeni aplikací hazardních her, s průhlednými vysvětlení herních pravidel a terminologie. Hlavní kusy knihy může být nakonec číst každý obeznámeni s velmi základy pravděpodobnosti (zahrnuty v prvních dvou kapitolách). Matematické budou fanoušci se bavit zvědavých historickými precedenty a anekdoty."

Brian Alspach, SIAM Review, 2012: "Tato kniha byla napsána s velkou pečlivostí někoho, kdo miluje žádosti o pravděpodobnosti na kasin I když je to poměrně dlouhá, psaní je poměrně kompaktní ve vývoji matematiky, tak to je důkladná a obsahuje obrovské množství materiálu. Značná péče byla věnována zůstat věrný historii subjektu, který je bohatý a stojí za to zachovat. užíval jsem si četl mnoho úseků naplněných anekdot o a citace z . známý historických osobností Autor obratně splétá historické informace v celé knize, zvýšení expozice, odstavec zahrnující Euler následuje odstavec cituje Edgar Allan Poe, například, bez ztráty toku [...] V souhrnu. jak už jsem psal dříve, zjistil jsem, že se to být úžasná kniha a stráví hodně času zkoumání jej podrobněji v nadcházejících měsících."

Original English text: http://www.math.utah.edu/~ethier/DoC.html
Hlavní stránka